Sol Menü

ERMENEK LİSESİ'NDEN ÜNİVERSİTE TANITIM GEZİSİ

Tarih : 13.12.2012 11:10:15
ERMENEK LİSESİ'NDEN ÜNİVERSİTE TANITIM GEZİSİ


26-27 Aralık 2012 tarihleri arası Ermenek Lisesi 12.sınıf öğrencilerine Mersin Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi tanıtım gezileri düzenlendi.
2 gün süren gezide Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakülteleri Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birimi rehberliğinde fakülte tanıtımları yapıldı. Öğrencilerin üniversiteye hazırlanma sürecinde hem üniversite ve fakülteleri yakından tanımak hem de kampüs içerisinde zaman geçirerek üniversite hayatını gözlemleme fırsatı buldular. Öğrenciler ayrıca Mersin ve Adana’nın kültürlerini yakından tanıma imkanı yakaladılar.
Okul Müdürü Hakan UYSAL“Geziden beklenen öğrencilerimizi iki günlüğüne de olsa sınav öncesi stresten uzaklaştırmak, moral motivasyonlarını artırmak, tercih bilinci oluşmasına katkı yapmaktı. Sınava girecek öğrencilerimize başarılar dileriz.” dedi.
Öğrenciler bu gezinin kendileri için çok faydalı olduğunu dile getirerek gezide kendilerine rehberlik eden Rehber Öğretmen Mehmet SAĞIR, Tarih Öğretmeni Adnan ÖZTEMİZ, Felsefe Grubu Öğretmeni Özay ŞAN, İngilizce Öğretmeni Başak ŞİMŞEK ve Matematik Öğretmeni Harun DEMİR'e  teşekkür ettiler.

Kategori : ERMENEK   Editör : YEŞİL ERMENEK GAZETESİ  Tarih : 13.12.2012 11:10:15
 512 Kişi Tarafından Okundu      Yorum ( 0 )                            

Başa Dön 


© Copyright - 2011- Dizgi Medya

© Copyright - 2011- Dizgi Medya - Tüm Hakları Saklıdır.