Sol Menü

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI PARTİLİLERİ İLE İFTAR YEMEĞİNDE

Tarih : 29.07.2013 12:25:05
AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI PARTİLİLERİ İLE İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU


           Ermenek Ak Parti İleçe Teşkilatı tarafından verilen iftar yemeğine partililerin ilgisi büyüktü.
26 Temmuz Cuma günü Ermenek Selcuklu Otel bahçesinde verilen iftar yemeğine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi ELVAN, Karaman Milllet Vekili Mevlüt AKGÜN, AK Parti İl Başkanı Kerim DERELİ, Ermenek Belediye Başkanı Necati AKPINAR, Güneyyurt Beldiye Başkanı Celil YAĞIZ, Ermenek Ak Parti İlçe Başkanı Ethem ARSLANSAN ve yönetim kurulu, Güneyyurt  Ak Parti Teşkilat Başkanı Erdal Tahsin GÜLER ve patililer katıldı.
Açık havada yapılan iftar yemeğinin ardından parti teşkilati ve partililerle durum analizi ve bilgi paylaşımı için  toplantı salonuna geçildi. Lütfi ELVAN, Mevlüt AKGÜN, Kerim DERELİ ve Ethem  ARSLANSAN partilerin sorularını cevapladılar.
İlk soru olarak ilçemizde büyük bir eksiliği hissedilen ve yapım aşamasında sıkıntılar yaşanan TOKİ ile ilgili oldu. Soruyla ilgi Millet Vekiliz Lütfi ELVAN; “TOKİ ihalesini alan ilk firmanın sıkıntılı bir firma olduğundan dolayı ihalenin iptal edilmesi sağladık ve tekrardan ihale edildi. Yeni bir firmanın ihaleyi aldı ve 2 hafta önce firma yetkilisi ile görüştüm, beton sıkıntısından dolayı kendilerinin beton tesis kuracaklarını  ve bayram sonu çalışmaların hızlanacağını söyledi. aynı şekilde çevre yolunun da mıcır sıkıntısı yaşadığı ve 3 mıcır sahası temin edildi” dedi.
Daha sonra 1. ve 2. ana cadde, hastanede doktor sorunu, Sipas Camii, baraj yolları, hastane ek bina, yukarı mah. afet riskindeki evler, ilçe kanalizasyonu ve ilçemize yapılmış ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili soru cevap şeklinde bililer verdiler.
Partili Osman BURÇAK’ın ilçemize fakülte yapılmasını istediklerini söylemesi üzerine millet vekilimiz Lüfti ELVAN “ siz öğretim görevlisini bulun biz yapmazsak namertiz” diye söyleyerek fakülteler için öğretim görevli bulmasındaki sıkıntılardan bahsetti.
İlçemizin için öncelikle turizmin gelişmesi gerektiğini belirten vekillerimiz bu konuda ilçemizin önde gelen insanlarının yarımcı olmaları gerektiği belirtiler.
Karaman Millet Vekili Mevlüt AKGÜN şimdiye  kadar Karaman ve çevresi için yapılan yatırımlardan, bir önceki secimlerde yapacaklarını söyledikleri işlerin genelinin yapıldığını belirti ve  yaklaşan yerel seçimlerin bölgeler ve Türkiye için öneminden bahsetti.
Geçekleşen toplantıda son olarak Ermenek Ak Parti İlçe Teşkilatı başkanı Ethem ARSLANSAN söz aldı ve Ak parti ilçe teşkilatının Ermenek ve çevresi gelişimi için ne gerikiyorsa yaptıklarını yapacaklarını söyledi.

 

 

 

 

Kategori : ERMENEK   Editör : YEŞİL ERMENEK GAZETESİ  Tarih : 29.07.2013 12:25:05
 761 Kişi Tarafından Okundu      Yorum ( 0 )                            

Başa Dön 


© Copyright - 2011- Dizgi Medya

© Copyright - 2011- Dizgi Medya - Tüm Hakları Saklıdır.