Sol Menü

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

Tarih : 01.07.2011 08:54:44
YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI


  Ermenek Müftülüğü tarafından her yıl yaz aylarında başlatılan Kur’an Kurslarının bu yılki bölümü 27 Haziran 2011 günü ilçe merkezinde bulunan tüm camilerimizde başladı.
 Ermenek Müftülüğünden alınan bilgiye göre ilköğretim 5. sınıfı bitirmiş tüm çocuklarımızın katılabileceği bu yaz Kur’an Kurslarının 26 Ağustos 2011 gününe kadar hafta içi her gün devam edeceği öğrenildi.
 Kurslara katılabilmek için çocukların okul karneleri ile nüfus cüzdanlarının fotokopilerini ve ilçe Müftülüğümüzden temin edecekleri velilerin rıza gösterdiğine dair dilekçenin yeterli bulunduğu bildirildi.
 Dün gittiğimiz Değirmenlik Camiinde yaz Kur’an Kurslarına çocukların ilgili ve meraklı olduklarını gözledik.  Kurslara katılar öğrencilere poğaça ve meyve suyu ikramanda bulunan cami yetkililerinin bu sayede çocuklarla kaynaşma imkanı oluştuğunu, kahvaltı yapmadan gelen çocukların burada topluca kahvaltı yaparak kurslara daha iyi adapte olduklarını belirttiler.
 Ayrıca Müftülüğümüzden yapılan açıklamada kendilerine bağlı olarak hizmet veren Kur’an Kursu kayıtlarının da yapılmakta olduğu belirtildi.

Kategori : ERMENEK   Editör : DİZGİ MEDYA (Fotoğraf: M. Tüfekci)  Tarih : 01.07.2011 08:54:44
 706 Kişi Tarafından Okundu      Yorum ( 0 )                            

Başa Dön 


© Copyright - 2011- Dizgi Medya

© Copyright - 2011- Dizgi Medya - Tüm Hakları Saklıdır.